Wizyta u dentysty - nie daj się stresowi - Dentysta

Dentysta Gliwice

Czy guma do żucia jest zdrowa?

Gumy do żucia są często reklamowane, jako dobry sposób na dodatkowe dbanie o zęby. Mają pomagać w obniżeniu kwasowości w jamie ustnej po posiłku. Czy to rzeczywiście działa?

Powinniśmy wiedzieć, że bakterie powodujące pró

Wizyta u dentysty - nie daj się stresowi - Dentysta Dentysta Gliwice
chnicę dobrze się czują w środowisku o kwaśnym Ph, a powstaje ono przy udziale cukrów - to właśnie dlatego słodycze są niezdrowe. Nie chodzi tutaj o całą grupę węglowodanów, ale o tzw. cukry proste, do których zaliczamy glukozę, czy sacharozę (i syrop glukozowo-fruktozowy też).

Żucie gumy powoduje po prostu zwiększenie wydzielania śliny, która ma właściwości bakteriobójcze, usuwa również resztki jedzenia z powierzchni zębów. Pamiętajmy jednak, że w nadmiarze szkodzi - może zadziałać jak środek przeczyszczający. Wadą jest również to, że produkt zawiera sztuczne słodziki, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Najważniejsze informacje o stomatologii

Co warto wiedzieć o stomatologii, jakie są najważniejsze pytania, na które warto znaleźć odpowiedź jeśli myślimy o tej właśnie dziedzinie medycyny? Niewątpliwie stomatologia to kluczowa dziedzina nauki, która ma bezpośredni wpływ na jamę ustną. Bez stomatologa w dzisiejszych czasach nie jest możliwe funkcjonowanie naszego organizmu. Choć wydaje nam się, że stomatolog dba przede wszystkim o aspekty wizualne, to dentysta pełni też szereg innych ról. Nie wolno zapominać o tym, że w ząb może wdać się zakażenie, podobnie jak w całą jamę ustną. Jest to sytuacja niebezpieczna, w której kluczowe będzie znalezienie takiego rozwiązania, które przyczyni się do poprawienia skuteczności działania i da pacjentowi pewność całkowitego wyleczenia w stu procentach.

Kto może zostać dentystą? Czy studia, które trzeba skończyć są łatwe, czy jednak wymagają ogromu wysiłku? Jak wskazują przeróżne statystyki i opinie samych studentów, studia na stomatologii są zdecydowanie skomplikowane, wymagające wysiłku, a przede wszystkim ogromnej praktyki. Żeby zostać dentystą trzeba zdać odpowiednie egzaminy i być przygotowanym do wielu zabiegów przeprowadzanych podczas samych już studiów. Już podczas studiów studenci realizują praktyki, pod okiem swoich profesorów lecząc innych pacjentów. To świetne rozwiązanie także dla samych pacjentów. Oczywiście jest tu jakieś ryzyko, ale z drugiej strony taki dentysta dokładnie realizuje swoje zadania i wszystko odbywa się pod czujnym okiem przełożonego.

Przeprowadzanie poważnych zabiegów stomatologicznych

Poważne zabiegi stomatologiczne muszą być czasami przeprowadzane u osób w każdym wieku. Dlatego muszą być one przygotowane z uwzględnieniem wieku pacjenta oraz tego, jakiego rodzaju zabieg ma zostać u niego przeprowadzony. Wykonywaniem poważnych zabiegów stomatologicznych zajmują się doświadczeni stomatolodzy oraz chirurdzy zębowi. Sięgają oni podczas przeprowadzania tego rodzaju zabiegów po odpowiednie narzędzia i środki stomatologiczne. Starają się także wykonywać u swoich pacjentów odpowiednie badania obrazowe i pomagać im podczas potrzebnej rekonwalescencji po przeprowadzonym u nich zabiegu. Dzięki temu taki zabieg może być w pełni skuteczny, a jednocześnie bezpieczny. Dlatego warto zapoznać się z ofertą kilku gabinetów przed udaniem się do konkretnego gabinetu stomatologicznego.