Czy jest nowe prawo jak Leczyć zęby? - Dentysta

Dobry dentysta Zabrze

Zadania protetyki stomatologicznej

Protetyka stomatologiczna stanowi jedną z kilku specjalizacji stomatologicznych. Protetyka zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzu poprzez stosowanie odpowiednich protez. Gabinet stomatologiczny często oferuje różn

Czy jest nowe prawo jak Leczyć zęby? - Dentysta Dobry dentysta Zabrze
e rodzaje zabiegów związane z protetyką stomatologiczną. Założenie licówek porcelanowych jest jedną z wielu usług świadczonych w ramach protetyki. Zakładanie koron stomatologicznych jest bez wątpienia jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów protetycznych w gabinecie dentystycznym. Wykonanie jakiejkolwiek protezy stomatologicznej jest dopasowane odpowiednio do indywidualnych potrzeb pacjenta, dlatego też zabiegi stomatologiczne związane z protetyką nie należą do najtańszych. Ponadto protezy używane w dentystyce muszą być wykonane z odpowiednio wytrzymałych materiałów, jak na przykład z ceramiki, porcelany czy też akrylu. Głównym zadaniem protetyki stomatologicznej jest przywrócenie właściwych warunków zgryzu w jamie ustnej po częściowej utracie lub po uszkodzeniu zębów. Istnieją różne rodzaje protez, które do potrzeb pacjenta odpowiednio dobiera dentysta.

Czym są licówki

Licówki stomatologiczne są specjalnym rodzajem uzupełnienia protetycznego, które jest wykonane z cienkiej płytki ceramicznej lub porcelanowej. Licówki zakłada się na przednią część zęba, głównie w celach estetycznych. Najczęściej oferowanymi przez gabinet stomatologiczny licówkami są te wykonane z porcelany. Zakładanie licówek można zaliczyć do stomatologii estetycznej, ponieważ ich głównym celem jest poprawianie estetyki zębów. Licówki mogą być jednak używane również w celu ochrony zębów przed uszkodzeniami. Zakładanie licówek należy do takiego działu stomatologii, jakim jest protetyka. Zdecydowanie się na założenie licówek nie jest tanim rozwiązaniem, ale tym co przemawia na korzyść licówek jest ich trwałość oraz znacząca poprawa estetyki uzębienia w mało inwazyjny sposób. Licówki, które są cienkimi płytkami, są trwale mocowane do powierzchni zęba maskując tym samym różne niedoskonałości oraz niewielkie ubytki powstałe na skutek mechanicznych urazów. Licówki są jednym z bezpieczniejszych i trwalszych sposobów na poprawę estetyki zębów.

Zakres usług dentystycznych

Dentysta może specjalizować się w kilku różnych działach stomatologii, jak na przykład w ortodoncji, stomatologii zachowawczej lub w chirurgii stomatologicznej. Gabinet stomatologiczny jest miejscem wykonywania pracy przez dentystę, który może pracować w zespole doświadczonych lekarzy dentystów lub może prowadzić swoją działalność indywidualnie. Poszczególne gabinety dentystyczne mogą różnić się od siebie zakresem oferowanych zabiegów stomatologicznych. Nierzadko można spotkać gabinet stomatologiczny, który specjalizuje się jedynie w leczeniu ortodontycznym. Jednak najwięcej gabinetów dentystycznych oferuje zabiegi związane ze stomatologią zachowawczą, czyli z leczeniem próchnicy zębów, oraz zabiegi ze stomatologii estetycznej. Wielu lekarzy dentystów pracuje w kilku osobowych gabinetach, gdzie każdy ze specjalistów zajmuje się daną dziedziną stomatologii. W celu sprawdzenia oferty danego gabinetu stomatologicznego wystarczy odwiedzić jego stronę internetową, na której podane są informacje o świadczonych usługach.

Czym jest Digital Smile Design

Dobry gabinet stomatologiczny korzysta z najnowocześniejszych technologii, czego wyrazem jest oferowanie usługi Digital Smile Design. Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu, jak można się domyślić z samej nazwy, polega na zaprojektowaniu uśmiechu wraz ze współpracą z pacjentem na podstawie fotografii. Zadaniem Digital Smile Design jest pokazanie pacjentowi jakich rezultatów może się spodziewać po zakończeniu leczenia stomatologicznego. Projekt jest wykonywany za pomocą nowoczesnej technologii przez specjalistę, a w całym procesie uczestnicy także pacjent, ponieważ to jego oczekiwania mają zostać spełnione. Dzięki wykorzystaniu Digital Smile Design każdy etap przeprowadzonego leczenia stomatologicznego jest starannie zaplanowany i dopasowany do potrzeb oraz oczekiwań pacjenta. Wykorzystywanie nowoczesnych technologii w stomatologii bywa więc niezwykle przydatne, czego dowodem jest Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu. Dzięki możliwości projektowania uśmiechu dentysta doskonale wie, jaki rodzaj leczenia powinien zostać wprowadzony żeby pacjent był zadowolony z efektu.