Gdzie do dentysty w Zabrzu? - Dentysta

dentysta zabrze

Kamień nazębny - czemu taki niebezpieczny?

Kamień nazębny ? zmineralizowana (zwapniała) płytka nazębna. Powstawanie kamienia nazębnego z płytki nazębnej rozpoczyna się po kilkudziesięciu godzinac

Gdzie do dentysty w Zabrzu? - Dentysta dentysta zabrze
h od ostatniego czyszczenia zębów.

Kamień nazębny składa się głównie z substancji zawartych w ślinie, bakterii próchnicotwórczych i ich produktów przemiany materii, złuszczonych komórek nabłonka, związków wapnia, fosforu i resztek pożywienia.

Zabieg usunięcia kamienia nazębnego u psa wykonywany metodą ultradźwiękową w znieczuleniu ogólnym
Kamień nazębny jest dużo twardszy niż płytka nazębna. Dlatego też nie może być usunięty przy użyciu typowych narzędzi higieny jamy ustnej jak szczoteczka do zębów czy też nić dentystyczna. Usunięcie kamienia nazębnego może zostać wykonane poprzez piaskowanie lub za pomocą piezoelektrycznych i magnetostrykcyjnych metod ultradźwiękowych.

W zależności od innych substancji dostających się do jamy ustnej, kamień nazębny może przybierać różne odcienie. Zazwyczaj posiada on barwę znacznie ciemniejszą od koloru zębów, która pogłębia się jeszcze przy spożywaniu np. kawy i herbaty lub też wdychaniu dymu papierosowego.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kamie%C5%84_naz%C4%99bny

Złe skojarzenia powodem strachu

Ofte vi har i tankene et d?rlig bilde av tannlegen. Det stammer fra opplevelsen av v?r tidlige ungdom, n?r slike tjenester leveres i en mye verre enn i dag. V?r f?rste foreningen er en stor smerte eller bl?dning og en sv?rt ubehagelig atmosf?re av selve inngrepet. Men dette yore? du trenger bare ett bes?k for ? komme vekk fra dette falske bildet.
I dag, tannleger bruker anestesi sv?rt h?y kvalitet, noe som tilsvarer en mangel p? ubehagelige opplevelser i ?yeblikket, for eksempel ? trekke tenner. Etter t?mming spr?yten med senteret for ? drepe smerten kan vi v?re sikker p? en kort og ikke veldig smertefull prosess for ? kvitte seg med den skadede varen eller reparasjon.
Ikke bekymre deg om bes?k til spesialisten kontor. La oss m?tes, przyjdźmy, sitte i en god stol, og etter en stund, la oss g? tilbake til huset med den slettede defekt. Du trenger ikke noe mer? Det er vanskelig i denne situasjonen ? v?re i stand til ? klage om kvaliteten p? tannhelsetjenester. Alle ?nsker ? presentere seg selv f?r oss ogs?.

Dzieci i higiena jamy ustnej

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, ponieważ to najprostszy sposób na zapobieganie próchnicy. Zawsze działania profilaktyczne mają sens, a próchnica wbrew pozorom potrafi być groźna - może spowodować poważne problemy z sercem.
Warto więc zachęcać dzieci do dbania o zęby - z pewnością mogą pomóc fikuśne szczoteczki, czy też smakowe pasty, można z tego zrobić niezłą zabawę.

Oprócz kwestii higienicznych ważne jest tez odżywiane - nasze zęby psują się od cukrów prostych. Nie warto więc przyzwyczajać dzieci do smaku słodkiego i dawać im zbyt często słodyczy. Pamiętajmy jednak, że cukier chowa się też w mniej oczywistych produktach - jak napoje i soki owocowe. Tak więc to bardzo ważne, żeby nie dać się wciągnąć w pułapkę producentom soków rzekomo dla dzieci - czytajmy etykiety!